Eyes

15. února 2015 v 17:38 | Lerry |  Our life


Oči. Každý má jiné. Hnědé, modré, zelené, šedé. Někdo je se svou barvou očí spokojený, někdo ji nesnáší a jinému je to úplně jedno.
"Přemýšlela jsem, jestli na barvě očí záleží, jak vidíte okolní svět. A jestli vás tím pádem i svět vidí jinak." - Jsem roztříštěná
Vlastně se vůbec neví, co předurčuje naší barvu očí. Jsou samozřejmě statistiky, že většina modrookých párů budou mít také světleoké děti, ale nemusí tomu vždy být. Barva očí rodičů může být někdy i úplně odlišná, než barva dítěte. Možná, jak se zamýšlí v citáte výše vypovídá barva očí o naší osobnosti. Jak vidíme svět. Jistě, řeknete si, že barv očí není tak moc. Jsou pouze čtyři a mezi nimi jejich odstíny. Jenomže někdy jsou odstíny od sebe skoro nerozpoznatelné.
Inu, věřili by jste, že na pravé straně od přerušované čáry je jiná barva než na levé? Někdy jsou odstíny téměř totožné, ale přesto jiné. Takže si řeknete, modrá jako modrá. Ale ve skutečnosti je to jiný odstín.
Tak tedy dobře - máme modré oči. To ale není všechno, protože to oko také není jednobarevné. Určitě si všimnete, že i to modré oko se skládá z několika modrých odstínů a to dobře rozpoznatelných.
Pokud bych mluvila o tom, že oči vypovídají o nás, každý odstín by pak mohl znamenat jinou vlastnost. Lidé přeci také nejsou jenom hodní, laskaví nebo drzí.
Někdy se ale nejedná jenom o odstíny dané barvy oka. Sem tam se přimíchá i jiná barva, jako například žlutá. Žluté oči opravdu nikdo nemá, je to pouhý doplňkový odstín takže pokud si všímáte čárek v očích některých zelenookých, je tam žlutá až hnědá barva.
"V očích máme zapsanou celou duši" - což bohužel nevím, kdo to řekl, ale je to další citát, vypovídající o tom, že naše osobnost je v očích.
Každý má oči jiné, každý je jiný.
Jaký máte názor na barvu očí vy? Má podle vás nějaký hlubší význam? Podělte se v komentářích!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou máte barvu očí?

Modré 28.6% (2)
Zelené 28.6% (2)
Hnědé 42.9% (3)
Šedé 0% (0)
Jiný odstín 0% (0)

Komentáře

1 ellie's' - untrue.blog.cz ellie's' - untrue.blog.cz | Web | 18. února 2015 v 17:40 | Reagovat

Na tom obrázku to vypadá opravdu stejně, dívám se do toho jak můžu a nevidím žádný rozdíl, já mám zase tmavě hnědé oči, skoro až do černa , a jinak souhlasím oči jsou někdy projevem, více než samotná slova

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama