Člověk - nejhorší stvoření na světě

11. května 2015 v 17:36 | Lerry |  Our life


Poslední dobou mi připadá, pořád více a více, že člověk je to nejhorší, co mohlo planetu potkat. (nesoudím celé lidstvo, jsou i vyjímky). Nebudu tu ani sčítat všechny ty věci, které lidé planetě dělají, protože bych tu byla na dlouho a tak dlouhý článek zase v plánu nemám.
Jen by mě zajímalo, proč. Já to nedělám, takže nevím. Tedy myslím a snažím se. Třídím odpad, neodhazuju odpadky do trávy, aby se to tam pět set let rozkládalo, netrhám květiny (nooo :D někdy.), nekácím lesy. (Nevím, jak bych to zrovna já dokázala, ale prostě to sem dám :D).

Když jsem nad tím tak přemýšlela, říkám si, že je to možná to samé, jako se lží nebo tím, že se hodně lidí bojí smrti. Berou to jako samozřejmost, přijmou to za své a nepřipadá jim to vůbec divné, nebo zlé. Nepatlají se, proč by tu plechovku neměli odhodit do trávy vedle toho stromu. Je jim to jedno a prostě to udělají. Nic víc.

Další věc, kterou člověk dělá a hodně se tím liší od ostatních zvířat je zabíjení vlastního druhu. Viděli jste někdo někdy, že by tygři, veverky, žížaly, prostě jakákoli zvířata zabíjela ta, která k nim patří do druhu? Já tedy nikdy, a myslím, že pokud nejde o nějaký velký hladomor (ale i při něm se drží, třeba vlčí smečky, vždy spolu), tak by to ta zvířata ani nenapadlo. Proč by jako měli naschvál zabíjet? Kvůli tomu, že támhleta veverka má víc ořechů než tamta? Je to důvod, aby se ta jedna veverka sbalila a šla tu druhou zabít? (A následně ji samozřejmě obere o její ořechy.) Už vůbec ta počáteční myšlenka - zavést zbraně. Ano, dají se využít i pro dobré účely, ale myslím, že ty pistole tu vždycky byly na zabíjení lidí. Ať už zabijete psychopata, kterej vás chce --, nebo nevinného vojáka.

Když jsme u vojáku, další věc je válka. Další nesmyslná věc, která se platí mnoha lidskými a nevinnými životy. Proč jako tohle? Protože se nějaký deb*l rozhodl, že chce tohle území a ten druhej, komu to patří mu to samozřejmě nechce dát. Válka o území. Jedna možnost. Lidi jsou hrozně chamtiví. Pořád.

Lidé jsou prostě monstra a když si spočítáte, kolik hrozných věcí jsme udělali (nepočítám jen planetu Zemi), tak si z toho budete málem škubat vlasy. Připadá mi, že lidé jsou možná psychycky narušený druh. Jediné vysvětlení, pro mě. No, co. Stejně jednoho dne náš druh vyhyne, stejně tak, jako všechno kolem. Ale jsem zvědavá, jestli se náhodou všichni sami nezabijeme.

Co si o lidském druhu myslíte vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Smile Smile | Web | 13. května 2015 v 11:33 | Reagovat

No tak nechci tu psát nějaký slohy, tak to jednoduše zkrátím a řeknu ti, že s tvým názorem nesouhlasím. No jo, jasně, někdo to hodí do trávy. A co má bejt? Tak to prostě zvednou služby a dají to do koše.
Co se týče kácení lesů... víš co všechno se z toho vyrábí? No jasný, kácení deštnejch lesů neni zrovna nejlepší, ale vyrábí se z toho nábytek, papír a "milion" dalších věcí. Přestaneš to kácet a do měsíce se s tim všim můžeš rozloučitl Navíc stromy jsou obnovitelný zdroj, takže je možné je kácet, jelikož znovu narostou (to ti určitě došlo).
K válkám se toho asi moc říct nedá. Jestli je někdo chamtivej, tak ať je, ale musí si to vyřídit sám. I dřív se válčilo o území, zvířata se perou o jídlo, lidé o místo, kde budou žít. Přijde mi to přirozený, až na ten počet mrtvých a tak.
Ale upřímně mi přijde jako pouhá blbinka přirovnávat lidi k vlkům nebo veverkám. Zvířata mají naprosto jiné a odlišné myšlení než lidé... ale tak chápu, byl to příklad s oříšky.
A vraždy? No upřímně moc nevím, co na to říct, zvířata na sebe taky útočí a zabíjí se... to mi přijde trochu zvláštní, že tohle má být nepřirozené.. Neříkám, že jít a někoho zabít, je naprost normální, ale zas mi to nepřijde jako nějaký světový problém toho, že se jednou všichni zabije. To bude podle mě spíš nějaká jaderná katastrofa, přírodní katastrofa nebo tak něco :) ale tak myslím, že toho se nedožijeme

2 Christina Christina | Web | 14. května 2015 v 16:55 | Reagovat

To kácení lesů mi připomnělo situaci u nás. Nedaleko za naším městem se šíleně pokácely stromy a to jen kvůli tomu, že budou rozšiřovat silnici na dálnici, což mě šíleně nasralo a sere doteď. Často na to myslím a dělá se mi z toho špatně.
Některý lidi bych ale zastřelila. Zbraň je dobrá věc, ale pro účely, pro které být má.
Všichni se tady pozabíjíme. Je to naše blbost a my za ní zaplatíme (mluvím za celé to odporné lidstvo, co existuje)

3 Amazonka Amazonka | Web | 14. května 2015 v 19:07 | Reagovat

"Jedna plechovka nic neudělá" - to si říká většina lidí, sice mají pravdu, ale kdyby to přestali dělat všichni lidi na světě, hned by bylo líp.
Já s tebou souhlasím, nemělo by se to dělat, ovšem nemůžu říct, že já sama to nedělám.
Nehodlám v budoucnosti za něco takového bojovat, těhle debat se radši neúčastnim (jo, nerozumim tomu, neumim třídit odpad, jsem špatný člověk...), ale nemělo by se to dít.
Asi bych se měla polepšit :D

4 Elis Elis | Web | 15. května 2015 v 10:07 | Reagovat

V tom s tebou souhlasím a svět, hlavně lidé se snad dokonale zbláznili a podřezávají si pod sebou větev na které lidstvo sedí, mívám pocit, že všechno špatně skončí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama